5 probleemi, mis loovad ärivõimalusi

Opportunity is now here

Seal, kus tavainimene näeb probleeme, näeb ettevõtja võimalusi. Millistest probleemidest võiks ammutada ideid noor ettevõtja?

Üksildus

Meil võib Facebookis olla 1000 sõpra, aga kui paljudega julgeme rääkida enda päris muredest ja unistustest? Kui paljud neist sõpradest oleks valmis tulema appi, kui tekib probleem, mida ise ei suuda lahendada?

  • Sotsialiseerumis– ja tutvumisõhtud – milliseid sündmusi ja tegevusi saaks korraldada, et tagasihoidlikumad inimesed saaksid teistega koos kvaliteetaega veeta? Omavahel tutvuda, midagi koos teha ja avastada. Seda vajadust rahuldavad teatud määral ka Rahvaülikoolides pakutavad kursused ja huviringid. Milliseid tegevusi saaks veel pakkuda, et heast seltskonnast ja koos tegemisest rõõmu pakkuda?
  • Paljud üksi elavad inimesed tunnevad puudust nö. handyman´ist, keda kutsuda siis, kui on vaja väiksemaid elektri-, toru- ja remonditöid teha. Enamikke neid töid suudaks teha ka tehniliselt taiplikum koolipoiss.

Ergonoomika

Kui suure osa enda päevast veedad arvuti, tahvelarvuti või nutitelefoniga töötades? Evolutsiooniliselt pole meie kehad loodud pikalt sellist laadi sundasendites töötamiseks. Kristjan Port hoiatab, et liigne istumine võib lausa tappa:

Millisel moel saaksid aidata miljonitel inimestel korraldada enda tööd ümber nõnda, et nad ei peaks tulevikus raske tööga teenitud raha kulutama enda ravimisele?

  • Reguleeritavad tööpinnad: pakutakse elektriliselt reguleeritavaid töölaudu (alates 460€) ning käsitsi reguleeritavaid lauakõrgendusi (alates 350€). Milline nutikas lahendus võimaldaks muuta töökeskkonnad kergesti reguleeritavateks ja kohandatavaks, et päeva jooksul enda asendeid muuta?
  • Millised nutitelefoni ja tahvelarvuti kinnitusmehhanismid võimaldaksid seadmeid kasutada nõnda, et ei peaks kägaras kangestunult istuma?
  • Kuidas mängulisel moel saada inimesed tööpäevas liikumispause tegema?

Ärevus

E-kirjad, uudised, sotsiaalmeedia, reklaam – meie aju on üle koormatud kõiksugu infoga, mida igapäevaselt ammutame või mida teised üritavad meile pähe toppida. See kõik on lihtsalt meie sisemise protsessori jaoks liiga koormav. Suur osa inimesi elab pidevas tundes, et nad jäävad millestki ilma, kui enda sotsiaalmeedia uuendusi ei kontrolli või äsja saabunud e-kirja kohe läbi ei loe.

Ja see kõik tekitab ärevust, pinget ja muretsemist, mis on võrreldav samasuguse stressiseisundiga nagu džunglis rändaval matkasellil, kes kardab, et iga krabin võib olla ründav kiskja, kes tahab teda ära süüa. See on meie keha jaoks väga koormav ja suured ravimitööstused on rahustite müügiga noolinud sellest probleemist suuri kasumeid. Aga saab ka teistmoodi:

  • Rahustumise ja meditatsiooni rakendusedcalm.com, juhendatud meditatsioonid, interneti- ja telefonivabad laagrid. Milliseid teenuseid või algatusi saaksid pakkuda, mis pakuksid rahulikku keskkonda, kus osalejate mõte saab puhata ja lõõgastuda?
  • Aktiivsusmonitorid ja biotagasiside – paljud aktiivsusmonitorid suudavad lugeda pulssi ja teisi näitajaid. Kuidas luua lahendusi, mis õpetavad kasutajat enda ärevusega toime tulema?
  • Milliseid probleeme märkad enda ümber, mis ajavad inimesi närvi? Kuidas saaksid neid probleeme lahendada?
  • Uudiste ja infodieet: uudiste mitte lugemine või ainult positiivseid uudiseid kajastavad väljaanded.
  • Nõustamislahendused karjäärivalikutes, õpingutes, seadmete valimisel, kodu sisustamisel jne. Kuidas saaksid aidata inimestel luua selgust selles, mida nad päriselt vajavad ja tahavad?

Toitumiseelistused

Laktoosivaba, gluteenivaba, vegan, taimetoit, veregrupidieet, säilitusained, maitsetugevdajad, allergia jne. Inimesed on muutunud üha teadlikumaks ja nõudlikumaks enda toiduvalikute osas. Aga see kõik teeb elu päris keeruliseks.

  • Kuidas teha sobiva toidu valimine lihtsamaks, et saaks vähese vaevaga välistada need tooted, mis minu toitumis-eelistustega ei sobi? Kasvõi restoranimenüüs.
  • Milliseid toitumismuresid esineb paljudel inimestel ning mida saaks neile pakkuda, et sõltumata nende allergiast või talumatusest saaksid nad nautida enda lemmiktoitu?
  • Ekspertiis – uuri ja arenda end mõne toitumishäire eksperdiks ning hakka töötama välja lahendusi, kuidas aidata inimesi, kel on sellist laadi toitumishäire.

Vananemine

Meie keskmine eluiga pikeneb, me elame kauem, aga kuivõrd kvaliteetsed on need lisa-aastad, kui mälu enam ei tööta, mõte ei lenda ning keha vaevu liigub?

  • Mõtlemis- ja liikumisvõimet stimuleerivad mängud ja tegevused – millised tooted või teenused võimaldaksid eakatel püsida heas vaimses ja füüsilises vormis?
  • Kasulikuna tundmine – milliste tegevuste kaudu kaasata eakamaid, et nad võiksid tunda end kogukonnas kasulikuna?
  • Tugiteenused – haakub üksilduse juures toodud handyman´i teenusega ehk milliseid teenuseid saab pakkuda, et abistada eakatel teha asju, mida nad ise ei oska või enam ei suuda?
  • Tunda end taas noorena – milliseid seiklusi ja sündmusi pakkuda, et eakad võiksid tunda end taas noorena? Kuidas aidata neil ajaga kaasas käia?

Kuidas edasi?

Kui miski inimesi häirib ja Sina saaksid enda oskustega seda probleemi leevendada või lahendada, siis ongi tegu ärivõimalusega. Need on mõned probleemsed valdkonnad, milles enda esimesi ettevõtmisi luua. Hoia silmad lahti ja märka Sind ümbritsevates probleemides võimalusi. Ka väikesest võimalusest võib kasvada välja suur kogemus, mis viib suurte tegudeni. Juuruta endas “Kuidas saan aidata?” mõtteviisi.

Noorena tasub pigem haarata võimalusest kinni ja teha kasvõi väikesi asju, kui oodata, et äkki tuleb mõni suur kasumlik idee. Alusta ja õpi iga sammuga.

Vaata ka ideepankasid ja trende tutvustavaid lehti, et saada inspiratsiooni ideede genereerimiseks.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.