Soe suvepäev aastal 1944 Atlantas, Morehouse kolledži presidendi kontoris. Dr. Benjamin Elijah Mays, väärikas haridustegelane kuuleb koputust uksel. “Tulge sisse”, hõikab ta. Suur puidust uks avaneb ja uksel seisavad mees ja teismelisest poiss. Dr. Mays hüppab püsti ja kätleb meest, see on Martin Luther King. “Mu hea sõber, tule sisse”, kutsub ta.

“Tule, poeg”, ütleb isa King ja juhatab teismelise sisse. “Dr. Mays, ma tean, et olete väga hõivatud, seepärast teen ma lühidalt. Ma tulin selleks, et tutvustada Teile mu poega, ML. Tema päris nimi on Martin Luther King juunior, aga me kutsume teda ML-iks. Ta on 15-aastane. Ta tuleb sügisel siia kolledžisse. Viieteist aastasena kolledžisse, ta on väga nutikas poiss. Ja väga hea poiss. Aga ma vajan suurt teenet, sest tal on midagi puudu. Ei, ei, ei, ma ei vaja õppetoetust. See on midagi suuremat. Ei, ma ei vaja ruumi ja toitlustust, see on midagi kriitilisemat. Ma tulin selleks, et küsida, kas võiksite õpetada minu poega unistama suuri unistusi. Kas te õpetaksite mu poega unistama võimatut unistust?”

Dr. Mays andis noorele ML-ile ühe teksti ja ütles: “Noormees, loe seda ja see muudab Sinu elu.” Ja ML luges seda iga päev ja see muutis tema elu.

Ühel päeval leidsin ka mina selle teksti ja hakkasin seda lugema. Mind hämmastas, kuidas see minu elu muutis ja ma jagasin seda teksti teistega. Peagi hakkasid inimesed kirjutama, kuidas ka nemad seda lugesid ja kuidas see nende elu muutis. See on nii sügav, ent samas nii lihtne.

See ütleb:

Elu tragöödia ei peitu suutmatuses saavutada oma eesmärke.

Tragöödia on see, kui Sul polegi eesmärke, mille poole liikuda.

See pole häda ja viletsus, kui surma eel teadvustada, et Su unistused ei ole täitunud.

Häda ja viletsus on elada ilma unistusteta.

Mitte piinlikkus seepärast, et ei ulatu tähtedeni; vaid piinlikkus seepärast, et polegi tähti, milleni sirutuda.

Mitte läbikukkumine, vaid liiga madal eesmärk on patt.

Sa pead unistama võimatust unistust. Sa pead unistama suurt unistust, hullu unistust, erakordset unistust, sest Universum saab võtta Sinu unistused ja muuta nad uskumatuteks võimalusteks.

Parimad inspiratsiooni videod ja artiklid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.